جهت سفارش انبوه هر یک از کالاهای درج شده در فروشگاه اینترینتی عسل سرای سلیمی با شماره 09920051129 تماس بگیرید

درمان ناباروری و نازایی با استفاده از ژل رویال زنبور عسل

 

ناباروری عموما به حالتی اطلاق می شود که در آن زوجین پس از گذشت 12 ماه از رابطه ی جنسی کنترل نشده قادر به فرزند آوری نیستند. 8 تا 12 درصد از زوج ها در سر تا سر جهان، با مشکل ناباروری مواجه هستند. در 45 تا 50 درصد ناباروری ها نیز، مشکل از سوی مردان است. مطالعات سلامت و بیماری انجام شده در ایران نیز نرخ شیوع ناباروری را 5/2 درصد در سطح کشور می دانند.

در این مقاله به بررسی علل و روش های درمان ناباروری و نازایی به کمک ژل رویال پرداخته ایم؛ در ادامه همراه ما باشید.

 

برخی روش های درمانی مسئول ناباروری در خانم ها

  • داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی(NSAIDها): استفاده از داروهایی مانند آسپیرین و ایبوپروفن در طولانی مدت، می تواند منجر به بروز ناباروری در افراد شود.
  • شیمی درمانی: برخی داروهای شیمی درمانی می توانند منجر به نارسایی تخمدان در زنان شوند. متاسفانه در برخی موارد نارسایی تخمدان غیر قابل بهبود است و فرد دیگر قادر به فرزند آوری نیست.
  • رادیو تراپی: در صورتی که ارگان های تولید مثلی در معرض رادیو تراپی باشند؛ ریسک ابتلا به ناباروری در خانم ها افزایش می یابد.
  • مواد مخدر: استعمال مواد مخدری مانند ماری جوآنا و کوکائین توسط خانم ها، می تواند ریسک ابتلا به ناباروری را در آن ها افزایش دهد.

 

پژوهشگران امروزه با پیشرفت تحقیقات پزشکی، به اثر بخشی بسیاری از مواد غذایی در بهبود ناباروری پرداخته اندژل رویال، یکی از موثرترین مواد غذایی در بهبود باروری می باشدژل رویال، یکی از با ارزش ترین مواد غذایی می باشد؛ که از غدد بزاقی زنبور کارگر ترشح شده و به مصرف لاروها و ملکه می رسد. ژل رویال مملوء از آمینو اسید، اسیدهای چرب متوسط زنجیر (مانند اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل)، پروتئین، تمامی ویتامین های گروهB، ویتامینD،E، آهن، کلسیم و پروبیوتیک های متنوعی می باشد.

ژل رویال ماده ای است که، ملکه از آن تغذیه می کند. ملکه برای تولد میلیون ها نوزاد، به ژل رویال نیاز دارد. ژل رویال موجب تخمک گذاری ملکه ی زنبورها می شود و نسل های آینده به وسیله ی 2000 تخمی که در هر روز به وسیله ی ملکه تولید می شود؛ پدید می آیند! به همین دلیل است که ژل رویال به عنوان مکمل تقویت کننده باروری مورد بررسی قرار گرفته است.
 

 

درمان ناباروری با ژل رویال
 

مصرف مرتب ژل رویال در دراز مدت، دارای اثرات مثبتی بر تنظیم تعادل هورمون ها می باشد و درمان ناباروری دارد. ژل رویال، در بهبود مشکلات ناباروری ناشی از عدم تعادل هورمون ها موثر عمل می کند.

در سال 2007 مطالعه ای در کشور ژاپن صورت گرفت؛ که نتایج آن در مجله ی Evid Based Complement Alternat Med به چاپ رسید. این مطالعه بیانگر آن بود که ژل رویال دارای خواصی مشابه هورمون استروژن می باشد. استروژن دارای نقشی موثر در استحکام استخوان ها، بیان ژن ها و قاعدگی منظم می باشد. نتایج این مطالعه بیانگر آن بودند که مصرف ژل رویال در تقویت ماهیچه های رحمی نقش دارد.

مطالعه ای دیگر نیز در کشور ایران صورت گرفت؛ نتایج آن بیانگر آن بود که ژل رویال در رشد و تکامل فولیکول ها در تخمدان و افزایش میزان هورمون های تخمدان و در نتیجه افزایش باروری نقش دارد. سی و دو رت ماده در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند؛ سه گروه کنترل شده، هر یک به ترتیب 100، 200 و 400 میلی گرم ژل رویال به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را در طی 14 روز دریافت کردند. رت های مصرف کننده ی ژل رویال با افزایش قطر رحم و تخمدان ها، افزایش میزان استرژون و فولیکول های بالغ مواجه شدند. سطوح سرمی آنتی اکسیدان و نیتریک اسید نیز در رت های مصرف کننده ی ژل رویال به ترتیب افزایش و کاهش یافت.

 

 

 

 

جهت خرید ژل رویال بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

برگشت به بالا
×
گفتگوی آنلاین در واتساپ
برای شروع گفتگو کلیک کنید.